2019’da En Çok Okunan Yazılarımız: Çevre, Ağaç, Geri Dönüşüm!

2019’da En Çok Okunan Yazılarımız

Yeni Yılımız Kutlu Olsun! 2019 yılına veda edip 2020 yılına gireceğimiz bu 31 Aralık gününde 2019’da En Çok Okunan Yazılarımız nelerdir diye merak eden okurlarımız için bu yazıyı hazırladık.

2019'da En Çok Okunan Yazılarımız: Çevre, Ağaç, Geri Dönüşüm!
2019’da En Çok Okunan Yazılarımız: Çevre, Ağaç, Geri Dönüşüm!

Çevre Bilinci Platformu olarak Çevre ana ekseninde bir çok farklı konuda sizlerle paylaşım yapmaya gayret ediyoruz. Gelin lafı fazla uzatmadan 2019’da En Çok Okunan Yazılarımıza göz atalım.

2019’da En Çok Okunan İlk 3 Yazımız!

1 – Çevre Bilinci ve Çevre Nedir?

Çevre Bilinci ve Çevre üzerine detaylı bir araştırma ve inceleme içeren bu yazımız 2020’ye bir kaç saat kala 26678 defa okunarak açık ara en çok okunan yazı olarak sitemizde yerini almaktadır.

2 – Ağaçların Faydaları Nelerdir? Ağacın Önemi Nedir?

Ağaçlar en değerli varlıklarımızdan bir tanesidir. Havayı temizleyip oksijen vermekte dahil yazımızda bulunan toplam 25 tane farklı faydası ile ağaçlarımız bizlere çok değerli ve vazgeçilemez olduklarını kanıtlamışlardır. Ağaçlar üzerine olan bu yazı ise 13629 kez ziyaret edilmiştir.

3 – Geri Dönüşüm Projeleri (Yaratıcı, Eğitici, İlginç, Kolay ve Zor)

Geri dönüşüm projeleri her geçen gün artarak çeşitlenen ve farklılaşan tarzlarda hayatımıza renk katmanın yanı sıra doğal kaynaklarımızı korumak ve yaratıcılık ortaya koyan fikirlerin harmanlanması ile ortaya çıkmaktadır. 3. sırada yer alan bu geri dönüşüm yazısı ise 12755 kez sizler tarafından ziyaret edildi.

2019'da En Çok Okunan Diğer Yazılarımız
2019’da En Çok Okunan Diğer Yazılarımız

2019’da En Çok Okunan Diğer Yazılarımız

4 – Polen Nedir ve Nasıl Tüketilir? Arı Polenin Faydaları Nelerdir?

Arıların en önemli faydalarından bir tanesi de çiçeklerden topladıkları polenlerdir. Kendi gıdaları olan bu polen aynı zamanda lezzetli ve bir o kadar da besleyici olduğu için faydası yüksektir. Polenin içeriği, nasıl tüketilmesi gerektiği ve faydaları hakkında yazdığımız bu içerikte 12019 kez ziyaret edilmiş ve arılara verdiğimiz değerin ne kadar çok olduğunu bize anlatmaktadır.

5 – Türkiye’de Yetişen Ağaç Türleri (Çeşitleri) ve Özellikleri Nelerdir?

En çok ziyaret edilen 2. yazımız ağaçların faydaları üzerineydi, burada ise ağaçların çeşitleri üzerine yazdığımız bu yazı 7640 kez okundu. Ülkemizde yetişen ağaç çeşitleri üzerine özet bilgileri bulabileceğiniz bu yazımız zamanla geliştirilerek çok detaylı bir içerik haline getirilmek üzere sürekli güncellenmeye devam etmektedir.

6 – Ormanların Faydaları Nelerdir?

Ağaçların faydaları olur da Ormanların olmaz mı? Elbette ki ormanlarımızda barındırdıkları binlerce ağacın ve farklı türde bitki ve hayvanlar ile bir bütündür. Bizlere çok kıymetli yararlar sunmaktadırlar. Ormanları korumak geleceğimizi korumak demektir. 7192 kez ise ormanların faydaları nelerdir diye merak ederek bu yazımız okunmuştur.

7 – Doğal Kaynaklar Nelerdir? Doğal Kaynak Nedir? (Çeşitleri ve Ekonomisi)

Doğal kaynaklarımız ilk insanlardan beri yaşam kaynağımız olarak kullanılmaktadır. Onlar olmadan bir şey yapamayız. Topraksız ve susuz bir yaşam olabilir mi? Azot ve fosfor gibi elementler olmadan ne yetişir? Doğal kaynakları anlatan bu yazımız 6553 kez ziyaret edilmiştir.

8 – Arıların Doğaya ve İnsanlara Faydaları Nelerdir? Arının Önemi Nedir?

Polen dedik yukarıda ama arıların faydaları ve önemi için o çok az! Bal var, propolis var, arı zehri bile var! Arılar hakkında detaylı bilgiler içeren bu yazımız ise 5750 kez okunmuştur.

9 – Asit Yağmuru Nedir? Asit Yağmurları Nasıl Oluşur? Zararları Nelerdir?

Her yağmurun iyi olmadığı bu yazımızla ortaya çıkıyor. Atmosfere verdiğimiz kirletici gazlar sülfür ve azotlu formlarda olunca havanın nemiyle beraber asit yağmuru oluşturma potansiyeline sahip oluyor. Asit yağmurları da canlı ve cansız varlık ayırmadan zararlar verebilmektedir. Bu yazı ise 4988 kez okunmuştur.

10 – Çevre Bilinci Nasıl Kazandırılır? Oluşturulması İçin Neler Yapılabilir?

Çevre Bilinci ve Çevre Nedir yazımız en çok okunan yazımızdı. Çevre Bilincinin nasıl kazandırılıp oluşturulması gerektiği üzerine yazdığımız bu yazı ise 10. sırada yer almakta olup ve 3806 kez sizler tarafından okunmuştur.

İngilizce kaynaklardan farklı çevreci bloglara/sitelere söz atmak isterseniz: 15 Amazing Environmental Blogs of 2019 That You Must Subscribe To Today

2019’da En Çok Okunan Yazılarımız: Çevre, Ağaç, Geri Dönüşüm!” hakkında 1 yorum

  1. Geri izleme: 2020'de En Çok Okunan Yazılarımız: Orman, Doğal Kaynaklar ve Çevre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir