Geri Dönüşüm Projeleri

Geri dönüşüm önemli bir yaklaşım ve aslında dünyamızı daha yaşanılabilir ve sürdürülebilir bir yer haline getirmek için iyide bir girişim. Geri dönüşüm fikirleri ile beraber büyük çaplı geri dönüşüm projeleri de sayısını arttırarak ve gelişerek devam ediyor.

Bunun yanında ise geri dönüşüm kutusu atık malzemeler için tek hedef olmaktan çıkmış olur. Evlerimizde de bazı yaratıcı geri dönüşüm projeleri yapabilir ve gezegeni kurtarmak için küçük dev bir adımda biz atabilir ve atık malzemeleri değerlendirme fırsatını kaçırmamış oluruz.

Yaratıcı geri dönüşüm çevre için iyidir, yararlıdır ve gereklidir; para tasarrufu sağlar ve zevkli ve ilgi çekici bir hobinin temelini oluşturabilir. Günümüzde gittikçe daha fazla sayıda insan bunu bir adım öteye götürüyor ve geri dönüşüm fikirlerini para kazanma projelerine dönüştürüyor.

Ev Eşyaları için Yaratıcı Geri Dönüşüm

Kağıt Rulolar

Mutfak kağıdı ve tuvalet kağıdının ortasından çıkan kağıt ruloları, herkesin sürekli elinde bulunan bir malzemedir. Ve bu kağıt ruloların bolluğu birçok insanın gerçekten yaratıcı işler yapmasına yol açtı.

Oyuncak araba garajı; oyuncak araba koleksiyonunuz artık emin ellerde
Oyuncak araba garajı; oyuncak araba koleksiyonunuz artık emin ellerde – Kaynak
Dekoratif peçete halkası
Dekoratif peçete halkası – Kaynak

Diş Fırçaları

Diş fırçaları, diş hekimlerinin ve diş fırçası üreticilerinin tavsiyelerine göre en az üç ayda bir değiştirilmelidir ve bu yüzden evlerde bol miktarda birikmesi muhtemel olan bir şeydir.

Çiçeklerin tozlaştırılmasında elektrikli bir diş fırçası kullanılıyor
Çiçeklerin tozlaştırılmasında elektrikli bir diş fırçası kullanılıyor – Kaynak

Plastik Şişeler

Plastik şişeler şu anda ciddi bir çevre sorununa neden oluyor ve kullanımlarını azaltmak için çok fazla baskı ve çalışma var. Neyse ki onlarla yapabileceğiniz birçok şey var.

Jet roketi; çocukların aklını başından alacak harika bir tasarım
Jet roketi; çocukların aklını başından alacak harika bir tasarım – Kaynak
Kuş yemliği; kuşları beslemek bu kadar kolay olmamıştı
Kuş yemliği; kuşları beslemek bu kadar kolay olmamıştı – Kaynak
Robotik kol; plastik şişe ve ahşap malzeme ve arduino ile süper bir çalışma
Robotik kol; plastik şişe ve ahşap malzeme ve arduino ile süper bir çalışma – Kaynak

Seramik Mutfak Eşyaları:

Ne kadar sağlam olsalar bile seramik tabak vb. mutfak eşyalarımız ya kırılarak tamamen elden çıkıyor yada modası geçerek kullanılmak istenmiyor. Fakat onlarında yaratıcı bir şekilde değerlendirilmesi mümkün.

Eski seramik mutfak eşyalarından yapılmış mücevherler
Eski seramik mutfak eşyalarından yapılmış mücevherler – Kaynak

Kaynak: Creative Recycling Projects from Common Household Items, These eclectic jewelry pieces are cut from vintage ceramic plates,Yorumlar

Yorum yok

Yorum Yapın

İsim *

E-posta *

Site