2020’de En Çok Okunan Yazılarımız: Orman, Doğal Kaynaklar ve Çevre

2020’de En Çok Okunan Yazılarımız

Yeni Yılımız Kutlu Olsun! 2020 yılına veda edip 2021 yılına girdiğimiz bu günlerde 2020’de En Çok Okunan Yazılarımız nelerdir diye merak eden okurlarımız için bu yazıyı hazırladık. Dilerseniz “2019’da En Çok Okunan Yazılarımız: Çevre, Ağaç, Geri Dönüşüm!” yazımıza da okuyabilirsiniz.

2020'de En Çok Okunan Yazılarımız: Orman, Doğal Kaynaklar ve Çevre
2020’de En Çok Okunan Yazılarımız: Orman, Doğal Kaynaklar ve Çevre

Çevre Bilinci olarak Çevre, Doğa, Yeşil, Enerji, Geri Dönüşüm vb. konularında ana eksenlerinde bir çok farklı konuda sizlerle paylaşım yapmaya gayret ediyoruz. Şimdi 2020’de En Çok Okunan Yazılarımıza göz atalım.

1Ormanların Faydaları Nelerdir? Ormanların Önemi Nedir?

Ormanların faydalarını ve önemini anlatan bu yazımız 2020 yılında tam 36663 kere okunarak bir rekor kırdı. Günde ortalama 100 kişinin ziyaret ettiği bu yazımız gerçekten değerli bir içerik olduğunu gösterdi.

2Doğal Kaynaklar Nelerdir? Doğal Kaynak Nedir? (Çeşitleri ve Ekonomisi)

Doğal Kaynaklarımız nelerdir? Doğal kaynak nedir? gibi soruları yanıtlayan bu yazımız ise 10256 kere okunarak 2020 yılında en çok okunan ikinci yazımız olmuştur. Doğal kaynakların önemi, çeşitleri ve ekonomi hakkında bilgiler ile bizleri aydınlatmıştır.

3Çevre Bilinci ve Çevre Nedir? Çevreye Duyarlılık ve Çevreye Saygı

Çevre, Çevre Bilinci ve Çevreye saygı gibi başlıkların irdelendiği bu yazımız, sitemizin kuruluşunun temelinde yatan amaçları anlatmaktadır. 8820 kere okunarak, binlerce kez önemli noktaların paylaşılmasını sağlamıştır.

4Ağaç Türleri / Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir? (Türkiye’de ve Dünyada)

Ağaç türleri ve çeşitleri nelerdir? Kısa kısa bu noktalara değinen ve sürekli içeriğini arttırdığımız bu yazı ise 8754 kez okunmuştur. Akasyadan zambağa, yani A’dan Z’ye ağaçlar bu yazımızda yer almaktadır.

5Polen Nedir? Nasıl Tüketilir ve Kullanılır? Arı Polenin Faydaları Nelerdir?

Polen çiçeklerin en değerli kısımlarından birisidir. Ve arılar, onları besin olarak toplarken tozlaşma sağlarlar. Bu sayede bitkilerin meyve ve sebzeleri oluşur. Polen nedir, nasıl tüketilir ve faydaları nelerdir gibi hususları sizinle paylaşan bu yazımı 2020 yılında 8025 kere okunarak 5. en çok okunan yazımız olmuştur.

2020’nin en yeşil ülkeleri hakkında bilgi almak için: 21 Greenest Countries on Earth in 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir