Evinizdeki toksik kirliliği azaltmanın yolları

Daha önce “Evinizde enerji tasarrufu yapmak ve enerjiyi muhafaza etmek için yapabilecekleriniz” adlı bir yazıyı 100 Ways to Save The Environment adlı makaleden faydalanarak sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise onun devamı olan ve evlerimizdeki toksik kirliliği azaltmamız için bize yardımcı olacak bir çok öneri mevcut.

  • Civa içeren araç-gereç(termometre vb.) ve başka her türlü şeyi ortadan kaldırın ve civa içermeyen ve aynı işi yapan başka bir tanesini edinin.
  • Tehlikeli kimyasal maddeleri bulunduran temizlik maddelerinin yerine aynı işi gören alternatif temizleyicileri tercih edin. Eğer daha temiz ve sağlıklı olanı yoksa en düşük seviyede zarar verecek olanları seçerek kullanın.
  • Evinizin duvarları kurşun bazlı boya ile boyanmış ise yeni boya yaparken zımpara ile kazımak veya yakmak yerine üzerini kağıtla kapatmak daha sağlıklı ve güvenilir bir tercih olacaktır.
  • Fare ve sıçanlardan kurtulmak için zehir yada diğer kimyasalları içeren maddeler kullanmak yerine tuzakla yakalayıp, evden uzaklaştıryı tercih edin.
  • Naftalin yerine aromatik bitki yada sedir kabuğu kullanın.


Yorumlar (1)

Esra Sabunagaci

21 Şubat 2012 saat 14:35    


Alternatif temizlik ürünlerinden sabun cevizi uygulamalarını sitemizde paylaşıyoruz. Bunun yanında karbonat, limon suyu ve sirke ile birçok temizleyiciden daha güzel ve doğal temizliği elde edebilirisniz.

Yorum Yapın

İsim *

E-posta *

Site