Köpek Balıkları ile Konuşan Kadın!

Dalgıç Cristina Zenato, köpek balıkları ile yaptığı çalışmalarla dünyaca ünlü birisi, o köpek balıklarına fısıldayan kadın!

Bu cesaretli dalgıç, bir olta kancasını çıkarmak için elini köpek balığının ağzından içeri sokabilecek kadar ileriye gidiyor! Korkmayın üzerinde koruyucu özel bir zırhı var; köpek balıkları ona bir şey yapamıyor.

Köpek balıklarına fısıldayan kadın,   Dalgıç Cristina Zenato!
Köpek balıklarına fısıldayan kadın, Dalgıç Cristina Zenato!

Köpek Balıkları: mavi suların vahşi delikanlısı

Köpek balıkları Bahamaların berrak mavi sularında ve diğer dalgıçların çevresinde dolanırken, İtalyan doğumlu Cristina Zenato korkusuzca bu vahşi avcının ağzına uzanarak kancayı çekip çıkartıyor ve balıkçılardan kalma bu acı veren metal iğneden kurutularak eski yaşantılarına tekrardan başlayabiliyorlar.

Dalgıç Zenato, köpek balıklarını bir teknik kullanarak trans benzeri duruma sokmayı başarıyor. Bu, köpek balığının 15 dakikaya kadar doğal bir felç durumuna girmesini sağlıyor.

Köpek balıklarına fısıldayan kadın,
Dalgıç Cristina Zenato!

Bayan Zenato, köpek balıklarını diğer dalgıçları eğitmek, parazitleri gidermek ve hatta – bu durumda olduğu gibi – ağızlarına takılan olta kancasını çıkarmak için uykulu hale getirme yeteneğini kullanarak bir çalışma yürütüyor.

Bayan Zenato yaklaşık 20 yıldır köpek balıkları ile çalışıyor, ancak hayvanlardan birinin ısırmaya teşebbüs etmesi durumunda özel bir kıyafetle kendisini korumayı sürdürüyor.

Kaynak: Watch the heart-thumping moment daredevil diver puts her hand inside shark’s MOUTH to remove a fishing hook

Kategori: DOĞAYorumlar

Yorum yok

Yorum Yapın

İsim *

E-posta *

Site