Plastik Şişelerden Yüzen Ada!

Plastik şişeler hayatımızda önemli bir yere sahip olsalar da kullanıldıktan sonra bir problem olarak karşımıza çıkıyor. Farklı amaçlar için tekrar tekrar kullanma şansımız var, bunun yanında geri dönüşüm yaklaşımıyla tekrardan ekonomimize faydalı hale gelebilirler. Fakat en olmaması gereken şeyi, yani etrafa bilinçsizce atarak onlardan kurtulmayı seçiyoruz. Ama bazılarımız “Plastik Şişelerden Yüzen Ada” yapmayı tercih ediyor.

Plastik şişelerden yüzen ada!

Plastik şişelerden yüzen ada!

Plastik şişelerin geri dönüşümü

Richard Sowa, farklı bir düşünce işe yaklaşarak plastik şişeleri yüzen bir adanın ana gövdesi olarak kullanmayı seçmiş ve çok değerli bir yaklaşım sergileyerek binlerce insana ilham vermiş.

Plastik şişelerin üzerine ise toprak ve farklı malzemeler kullanarak yüzen bir yaşam alanı elde etmiş. Gördüğünüz gibi bir çok ağaç ve bitkiyi de bu yüzen ada üzerinde yetiştirmeyi başarmış.

Plastik şişelerden yüzen ada!

Plastik şişelerden yüzen ada!

Kendi kendine büyük oranda yetebilen bu yüzen plastik ada örnek teşkil edecek bir çok şeyi barındırmaktadır. Bu sebeple bu gibi yaklaşımların önemle takip edilmesi ve faydalı kısımlarının hayata geçirilmesi gerekmektedir. Dünya hepimizin, bu sebeple sahip çıkmamız gerekiyor.

Kaynak

Plastik Şişelerden Yüzen Ada!” hakkında 2 yorum

  1. Geri izleme: Geri Dönüşüm Nedir? - Çevre Bilinci - Çevreci, Doğa Sever ve Yeşil Platform | Çevre Bilinci – Çevreci, Doğa Sever ve Yeşil Platform |

  2. Geri izleme: Geri Dönüşüm Projeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir