Ahşap Palet Geri Dönüşümü: (Bahçe Mobilyası, Mutfak Tezgahı, Koltuk)

Ahşap Palet Geri Dönüşümü

Bahçemiz için geri kazanımı kolay malzeme kaynaklarından mobilya yapmak istersek kesinlikle ahşap palet seçmeliyiz. Ticaret piyasasında mal taşımak için milyonlarca tahta palet kullanılmaktadır. Ve bunlar çoğu zaman çöp sahasına gitmekte yada yakacak olarak kullanılmaktadır; çok azı tekrardan kullanılmaktadır. Ucuz ve belki de bedava bir ham madde kaynağı olması ve bahçede geri dönüşüm yapmak için çok çeşitli fikirler vermesi bu atık malzemeyi özel yapar.

Palet bahçe mobilyaları gibisi yok! Bahçenizde keyifle uzanıp dinlenmek istediğiniz bir salıncak olsun isterseniz, bu tam size göre. İyi uykular!

Ahşap palet salıncak
Ahşap paletten salıncak yapmışlar – Kaynak

Dikey bir bahçe yapayım ama doğal olsun, ağaç olsun mu istiyorsunuz. Bu ahşap palet çiçeklik istediğiniz şey olsa gerek.

Ahşap paletten çiçeklik
Ahşap paletten çiçeklik – Kaynak

Oturmaya koltuk mu alayım bank mı alayım derken, kendim niye yapmayayım fikrine kapıldığınız anda ihtiyacınız olan bir kaç palet, keser, testere ve çividen başkası değil.

Ahşap paletlerden bank
Ahşap paletlerden bank – Kaynak

Solucan gübresi üretmeyi değil de normal kompost üretimini tercih ederseniz, bu kompost makinesi size yardımcı olacaktır. Bahçe mobilyası değil biliyoruz ama; bahçenizde bir mobilya kadar havalı duracağı kesin!

Ahşap palet kompost makinesi oldu!
Ahşap paletin kompost makinesi hali! – Kaynak

Bahçede bir tezgah ve lavaboya mı ihtiyacınız var; yani küçük bir mutfak tezgahı diyelim biz buna. Paletten yapsak olmaz mı? İşte size paletten mutfak tezgahı!

Paletten bahçeler için mutfak tezgahı
Paletten bahçeler için mutfak tezgahı – Kaynak

Paletlerin şezlong hali; bahçenizde kırmızı, mavi, sarı, yeşil renklerde ahşap şezlonglar olsa güzel olmaz mıydı? Palet bahçe mobilyaları ihtiyacınızdan birisi daha hazır.

Paletlerin şezlong hali; bahçenizde kırmızı, mavi, sarı, yeşil renklerde ahşap şezlonglar olsa güzel olmaz mıydı?
Paletlerin şezlong hali bahçenizde! – Kaynak

Çocukları için bir otobüs yapmaya ne dersiniz? Evet evet, çokta güzel olur. ihtiyacınız olan bir direksiyon, eski plastik koltuklar, hareket etsin isterseniz tekerlekler ve paletler!

Ahşap paletten çocuk otobüsü.
Ahşap paletten çocuk otobüsü. – Kaynak

Orta sehpanız olsun bir de hareket etsin isterseniz, bu tasarım tam size göre. Tahta palet, cam ve tekerlekler ile güzel ve kullanışlı bir sehpa yapabilirsiniz.

İki tahta palet, dört tekerlek ve bir cam levha ile harika bir orta sehpa hazır. Renk tercihi size kalmış.
İki tahta palet, dört tekerlek ve bir cam levha ile harika bir orta sehpa hazır. Renk tercihi size kalmış. – Kaynak

Ahşap Palet Geri Dönüşümü: (Bahçe Mobilyası, Mutfak Tezgahı, Koltuk)” hakkında 1 yorum

  1. Geri izleme: Geri Dönüşüm Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir