Seyfi Solukal internette neler yapmış?

Seyfi Solukal

Seyfi Solukal

Çok fazla detaya girmeden direk olarak size Green Peace Türkiye‘nin internette yürüttüğü bir kampanyanın son durumu hakkında bilgilenmenizi sağlamak ve istersenizde destek olmanız için yön gösterecek olan ve Green Peace Türkiye tarafından hazırlanmış bir video ve yazı ile başbaşa bırakacağım.

İnternet sitemizi ve kampanyalarımızı yakından takip edenler için Seyfi Solukal tanıdık bir isim. Bilmeyenler için kısaca tekrarlayalım. Seyfi Solukal kömür kampanyamız için yarattığımız sahte bir belediye başkan adayıydı. Türkiye’de yapılması planlanan 47 kömür santrali planını durdurabilmek için yerel seçimlerde belediye başkan adaylarını sorumluluk almaya çağırdığımız kampanyamızda tam 74 adayı kömür konusunda ikna ettik. Bu 74 adaydan 20’si seçimleri kazanarak belediye başkanlığı koltuğuna oturdu.

Şimdi arkanıza yaslanıp sizin için hazırladığımız yeni Solukal videosunun tadını çıkarın. Bakalım Seyfi internette neler yapmış?

Yerel seçimlerin bitmesiyle  Solukal projesi de sona erdi. Ancak kömür kampanyamız elbette aralıksız devam ediyor.

İnternet eylemimize katılarak adaylara mektup gönderen herkese çok teşekkür ederiz.  Projenin başarısı bir yana, Seyfi internette neler yapmış izlemek isterseniz arkanıza yaslanın ve videonun tadını çıkarın.

Seyfi Solukal internette neler yapmış?” hakkında 1 yorum

  1. aşkın

    çevre korunması konusunda her türlü girişimi sonuna kadar desteklerim. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir